Jdi na obsah Jdi na menu
 


A160T Hummingbird - bezpilotní vrtulník

25. 10. 2007
A160T Hummingbird - bezpilotní vrtulník

Obrazek   A160T Hummingbird je malý bezpilotní vrtulník o hmotnosti 1850 kg, který je řízen dálkovým ovládáním a je schopen létat i po naprogramované trati letu. Je navržen a zkonstruován tak, aby mohl létat rychlostí až 240 km/h po dobu až 40 hodin, unesl užitečné zatížení 135 kg a mohl vystoupat do výšky až 9150 metrů.

Obrazek


Využívá komerční automobilový motor a jeho taktický dolet je 4500 km. Původní optimistické předpoklady, které počítaly s tím, že vrtulník bude připraven k sériové výrobě již od roku 2006, se brzy ukázaly jako nereálné. Rozhodnutí o zahájení sériové výroby nelze ještě minimálně dva roky očekávat.

Obrazek


Pokud jde o perspektivní využití bezpilotního vrtulníku Hummingbird, uvažuje se zejména o hlídkování v cizím vzdušném prostoru a sledování veškerého pohybu vojsk protivníka. Počítá se také s bojovou verzí Hummingbirdu, základní výzbrojí mají být střely Hellfire, nebo inteligentní zbraně Viper Strike.

ObrazekPro hlídkování po pozemních cestách a sledování provozu mají američané další tajný (téměř  neviditelný) prostředek

Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář