Jdi na obsah Jdi na menu
 


Černá listina leteckých společností

6. 3. 2007
 Černá listina leteckých společností:
Komise přijala nová opatření

Evropská komise přijala již třetí seznam nevyhovujících a zakázaných leteckých společností v Unii. Rozhodla se rovněž zavést nová bezpečnostní opatření.

Obrazek

Třetí aktualizovaný seznam Společenství leteckých společností zakázaných v Evropské unii byl přijat Evropskou komisí. K dispozici je na internetových stránkách komise. Díky zavedení požadovaných bezpečnostních opatření byly ze seznamu vyřazeny dvě letecké společnosti, oproti tomu pět zemí zakázalo činnost společnostem uvedeným na černé listině. Pro společnost Pakistan International Airlines (PIA) a Air West ze Súdánu byla na úrovni Společenství zavedena nová bezpečnostní opatření a dva státy - Rusko a Bulharsko - přijaly vlastní opatření proti některým svým společnostem.
Evropská komise zdůraznila pozitivní vliv seznamu leteckých společností nejen ve smyslu zvýšení bezpečnosti letecké dopravy, ale také kvůli jeho motivačnímu efektu.
Aktualizace současné listiny byla provedena na základě jednomyslného názoru odborníků Výboru pro leteckou bezpečnost.

Obrazek


Odborníci z výboru pro leteckou bezpečnost se dohodli,že budou jednoznačně podporovat bezpečnou a také ekologickou dopravu. Zelenou mají nový turbínový čápi.

Obrazek 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář