Jdi na obsah Jdi na menu
 


Černý čtvrtek pro Čmeláky

10. 6. 2010

Černý čtvrtek pro Čmeláky

 Krátce po poledni se u Moravského Krumlova na Znojemsku zřítilo práškovací letadlo Z-37 Čmelák. Pilot z nehody zřejmě vyvázl bez zranění, sanitka ho přesto převezla k vyšetření do nemocnice.

Obrazek

Nehoda se stala mezi obcemi Polánka a Jamolice nedaleko Moravského Krumlova. "Práškovací letoun havaroval na poli při vzletu k postřiku porostu. Stroj ale podle svědků nenabral výšku, přední částí zavadil o terén, převrátil se koly vzhůru a zpět na kola. Náraz při nehodě poškodil ocasní část stroje, křídla a zlomil držáky kol. Kabina letounu zůstala prakticky nepoškozena," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.Obrazek

"Pilota odvezla sanitka pro jistotu na vyšetření do nemocnice. Policisté u něj ještě předtím provedli dechovou zkoušku, ta byla negativní," popsala okamžiky po příjezdu policie její znojemská mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Takové štěstí ovšem neměl pilot Z-37 u obce Jasenov v okrese Sebrance na Slovensku.Obrazek

Ten po pádu začal hořet a 34.letý pilot zustal zaklínen v kabině,která byla pádem deformovaná a nebylo mu možno již pomoci.Vedla letadla byli ješte dva zraněni.36letý muž a stejně stará žena,kteří byli převezeny do nemocnice.

 ObrazekŽena má popáleniny na rukou a doba léčení bude 14 dní.Muž má také popálené ruce s dobou léčení 21.dní.Informoval o tom lékař michalovské nemocnice Julian Tkáč.Ani jeden ze zraněných nezustal hospitalizován.

Obrazek