Jdi na obsah Jdi na menu
 


CSA-Nový letový simulátor

24. 2. 2007

ČSA-Nový letový simulátor získal certifikaci Úřadu pro civilní letectví

Obrazek

      ČSA  získaly certifikaci na provoz nového letového simulátoru A320 od Úřadu pro civilní letectví České republiky. Simulátor je přesnou kopií pilotního prostoru letounů řady Airbus A319, A320 a A321,a bude sloužit k výcviku pilotů ČSA, ale i zahraničních leteckých společností.

„Současný výcvik dopravních pilotů si nelze představit bez využívání sofistikovaných syntetických výcvikových zařízení. Piloti nejnovějších Airbusů A320 Českých aerolinií museli dosud cestovat za výcvikem na letové simulátory do Toulouse, Londýna, Madridu a Tunisu. To představovalo značné náklady a snižovalo jejich využití pro vlastní létání,“ uvedl k zahájení provozu simulátoru kpt. Miloš Kvapil, ředitel Výcviku posádek letadel.

    Simulátor je ovládán instruktorem pomocí dvou dotykových obrazovek, na nichž lze nastavit libovolný režim letu, jakékoli počasí, okolní provoz letadel a dvacet vybraných letišť jako například letiště ve Frankfurtu, Paříži, Milaně, Insbrucku nebo v Praze. Pro cvičení mimořádných situací je možné navodit i veliký počet závad.

Obrazek

zdroj.finexpert.cz

      Piloti z Japonska začínají povinně všichni u armády.Jejich program výcviku pilotů nemá chybu. Všichni adepti si pilotáž vyzkouší na vlastní kůži!!!

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

simulátor

Jarda,25. 2. 2007 17:45

Snad to pomůže.
http://www.csa.cz/cs/posadky/pos_home.htm

Dotaz

H@nz,24. 2. 2007 23:46

Dobrý den,

Vaše www jsou super. Zajímala by mě cena a kde mohu tento simulátor najít. Děkuji