Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo chrání italské letiště v Bari??

10. 1. 2008
Kdo chrání italské letiště v Bari??
No přece orel!!!

Obrazek


Zoufalá situace si žádá zoufalé prostředky na své vyřešení. Na letišti v italském Bari si nevěděli rady s přemnoženými liškami, které už způsobily několik menších nehod. Nejlepším řešením bylo prý najmout trénovaného orla, což také udělali.

Obrazek


Vedení letiště rozhodlo o tom, že si musí pořídit cvičeného orla Cheyenne. To také udělali. Šestiměsíční orel z Německa je vyšel na přibližně 300 00 korun, ale údajně to jistě nebyla promarněná investice. Lišky totiž v polích okolo letiště vždy při rozednění a soumraku lovily myši a zajíce a ohrožovaly bezpečnost vzlétávajících a přistávajících letadel. Nyní jsou ony loveny orlem.

Obrazek

Letiště v Bari odbaví ročně přibližně dva milióny pasažérů, a tak se může uzavření runwaye vždy pořádně prodražit. Podobný případ už museli řešit v USA, ale tam si vystačili s ultrazvukem, jedy a pastmi. Toto je však jednoznačně poprvé, kdy hlídá letiště dravec.

Obrazek

Cheyenne má rozpětí křídel dva metry a je schopný zvednout až 18 kilogramů, což je asi třikrát více než sám váží. Trénink Cheyenne je téměř u konce a zdá se, že na letišti zůstane natrvalo.

převzato z Novinky.cz

 V ČR jsme vsadili na trošičku jiný orly.
Ne rodu Cheyenne ale rodu Gripen

Obrazek