Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letecký den Hradec Králové 14-15.6.08

13. 6. 2008

Letecký den Hradec Králové 14-15.6.08

Již od zítřka proběhne na letišti v Hradci králové letecký den International Flying Display 2008. Záštitu nad IFD 2008 převzali primátor statutárního města Hradec Králové pan Ing. Otakar Divíšek, hejtman královéhradeckého kraje pan Ing. Pavel Bradík a náměstek ministryně obrany pan Ing. František Padělek.

Obrazek

Tento letecký den, kterým si rovněž připomeneme 90.výročí vzniku samostatného Československa a který se Magistrát města Hradce Králové rozhodl zařadit do programu REGINA. Pořádání tohoto leteckého dne bude z hlediska atraktivnosti vystupujících a prezentovaných letounů bezesporu patřit mezi kvalitní letecké dny odehrávající se na českém nebi. Již dnes můžeme avizovat letovou účast například maďarského špičkového pilota a našeho přítele Petera Besenyiho, známého české veřejnosti zejména svým mistrovským lítáním v rámci Red Bull Air Race, nebo účast akrobatické skupiny Breitling Team z z Francie na 7 letounech L39 či skupina Stars ze Srbska.

Obrazek


Z ostatních účastníků bychom rádi uvedli například letoun Catalina, český Czech Jet Team s letouny L39, L29, létající legendu Jak C 11, český Red Bull Team, naši špičkový piloti z Leteckého centra v Moravské Třebové, turecký akrobat Ali Ozturk a ostatní.

Obrazek


Součástí tohoto leteckého dne bude i Czech Air Ballon Fest 08, kde kromě přehlídky horkovzdušných balonů budou i balony plynové, a to i zahraničních účastníků.


Věříme, že Vám budeme moci nabídnout v Hradci Králové opět kvalitní letové zážitky a zároveň si prověřit možnosti budoucích leteckých dní, kreré bychom v Hradci Králové na jeho letišti rádi pro Vás připravili.

Obrazek


Ceny vstupenek:
dospělí - 250Kč
dítě do 12ti let - 100Kč
děti do 6ti let - zdarma
ZTP - zdarma


Autor / zdroj: airshow.cz