Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letiště v Ruzyni zavalila mlha

7. 4. 2008

Letiště v Ruzyni zavalila mlha

Příroda se postarala o přerušení celého provozu na pražském letišti v Ruzyni. Letadla kvůli mlze z něho ráno neodlétala, ani na něm nepřistávala. Stroje byly odkloněny na letiště v jiných městech. Celkem bylo zrušeno deset letů.

Letadla, až na pár výjimek, nemohla přistávat ani startovat od 5:00 do 8:40. Deset strojů muselo místo v Praze přistát v Brně, dalších pět letadel přijalo letiště v Drážďanech. Na linky z Prahy se letadla vydávají až nyní, mají ale zpoždění.

"Zpoždění, ke kterým došlo, budou pokračovat do odpoledních hodin," řekla mluvčí letiště Evy Krejčí, která doporučuje cestujícím, aby kontaktovali svou leteckou
společnost, případně sledovali informace na stránkách letiště www.prg.aero
nebo zavolali na letištní informační linku 220113321.

Zřejmě nejvíce na mlhu doplácejí cestující ČSA. Podle mluvčí firmy Daniely Hupákové bylo dosud zrušeno devět linek, vesměs do západní Evropy. "Jde o spoje s velkou frekvencí, takže cestující poletí následujícími lety," řekla Hupáková.

Viditelnost na letišti byla ráno menší než 200 metrů, přičemž provoz se zastavuje při viditelnosti kolem 500 metrů. Nyní už je podle Krejčí mlha téměř pryč.

Kvůli počasí omezuje pražské letiště provoz jen výjimečně. Takovým případem byla například koncem loňského ledna sněhová kalamita, kdy letiště stálo téměř 30 hodin a několik desítek letů bylo zrušeno.

Převzato z Lidovky.cz

Obrazek