Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tecnam P92 Echo

 

Stavba polomakety

 

0.jpg

Po delší době jsem se pustil opět do stavby většího modelu letadla.Jelikož rád stavím modely,které nejsou okoukané volba byla jasná,postavit P92 Echo.Jediným mým požadavkem bylo,aby se s modelem nechalo vlekat větroně a rozdílem bude,že místo plovouciho výškového kormidla,bude klasické.Tak uvidíme jak se dílo nakonec podaří.

Tecnam P92 Echo-Jedná se o dvoumístné jednomotorové letadlo italského výrobce. Trup letadla tvoří smíšená konstrukce. Základem přední části je svařovaný ocelový rám, který zajišťuje dvoučlenné posádce sedící vedle sebe vysokou bezpečnost pro případ nouzového přistání. K zadní poloskořepinové části z lehkých slitin jsou upevněny ocasní plochy. Plovoucí výškové kormidlo kovové konstrukce zabezpečuje vysokou podélnou stabilitu při minimálním odporu a hmotnosti. V celokovovém jednovzpěrovém křídle s torzní skříní jsou umístěny integrální palivové nádrže o objemu až 2 x 45 litrů. Polovinu odtokové hrany křídla zaujímají elektricky ovládané  vztlakové klapky, které snižují pádovou rychlost pod 65 km/h a umožňují provedení strmého přiblížení a krátkého přistání.

Masivní nohy hlavního podvozku z pružinové oceli nevyžadují žádnou údržbu. Podvozek vykazuje velmi vysokou schopnost absorbovat rázy při přistání a pojíždění, a to i v nerovném terénu. Kola hlavního podvozku jsou vybavena kotoučovými hydraulickými brzdami.

Komfortu v kabině napomáhají velké dveře, polohovatelné sedačky a ergonomické řešení pilotního prostoru s palubní deskou. Vynikající výhled z letadla je zajištěn výjimečně velkým čelním sklem, nerušeným konstrukčními prvky, štíhlými sloupky kabiny a nízko položeným motorem se skloněným krytem směrem od čelního okna. Letadlo je vybaveno plně funkčním zdvojeným konvenčním řízením s dvěma plynovými pákami.

Stavba modelu:

 

 

Technická data: obraz3178.jpg

Rozpětí:2700mm

Délka: mm

Motor: ZDZ 40 RV

Hmotnost:???

   

 

 

 

04.02.2015

Stavbu modelu jsem začal v září 2013 a pak na rok a pul odložil když jsem stavěl Ull Cora.

A letos jsem Echo konečně dodělal a uspěšně zalétal.

Tak a příště doplním pár informací o stavbě.

Foto ze stavby ZDE