Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moravan Aviation

12. 2. 2007

Moravan Aviation

Společnost CzechAircraft, která je novým majitelem otrokovické letecké továrny, změní jméno. Firma se bude jmenovat Moravan Aviation, zároveň přesune sídlo ze Starého Města na Uherskohradišťsku do areálu továrny v Otrokovicích.
Uvedla to autorizovaná zástupkyně firmy Jarmila Buriánová. Společnost koupila továrnu v závěru loňského roku.

Obrazek

Firma CzechAircraft, kterou vlastní irský holding QucomHaps, koupila ve výběrovém řízení části konkurzních podstat Moravanu a Moravanu-Aeroplanes. Za více než 50 miliónů korun získala soubor movitých a nemovitých věcí umožňující provozovat továrnu jako funkční celek. Ve firmě nyní pracuje asi 160 lidí.
Továrna v Otrokovicích vyrábí celokovová letadla s obchodní značkou ZLIN. Nový vlastník chce v současné produkci pokračovat, cílem pro letošní rok je zvýšení objemu výroby, počítá se s náběhem nových sérií. Továrna například začne v létě dodávat stroje pro výcvik pilotů chorvatské armádě, celkem jde o pět letadel. V dalších letech pak chce firma rozšířit výrobní program.

Obrazek

Společnost Moravan-Aeroplanes se ocitla v konkurzu v roce 2004, následovala tak svou mateřskou společnost Moravan. První pokus o nalezení nového majitele učinili správci obou firem v roce 2005, nového vlastníka ale nakonec určilo až čtvrté výběrové řízení. Pro věřitele byla hlavním kritériem nabídnutá cena.

(ČTK)

           Letos se počítá s náběhem nových serií,v kterých myslí i na nejmenší.

Děkujeme.

Obrazek

          

    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

qmabUjxuQfn

lnxrlh@nawiws.com,5. 4. 2010 9:45

enWo9J <a href="http://uumqmooeyrpm.com/">uumqmooeyrpm</a>, [url=http://pxmqsvsmaoss.com/]pxmqsvsmaoss[/url], [link=http://cvvwgpitgfzy.com/]cvvwgpitgfzy[/link], http://tzopvbwznhcf.com/

JMlwhIIfuq

ctoqia@vzjrjj.com,24. 3. 2009 1:09

eQjaOz <a href="http://rghhwjkoafhq.com/">rghhwjkoafhq</a>, [url=http://enzipsosqgmp.com/]enzipsosqgmp[/url], [link=http://qvhqruqnmsbs.com/]qvhqruqnmsbs[/link], http://blnxnlobzmgx.com/