Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nad Brazílií zmizel airbus letící do Paříže se dvěma stovkami cestujících

7. 6. 2009

Airbus A330 Air France..Let 447

 Obrazek

07,06,2009

Brazilské letectvo v Atlantiku objevilo dvě těla pasažérů letadla francouzské společnosti Air France, které se s 216 cestujícími a 12 členy posádky zřítilo v pondělí při cestě z Brazílie do Francie.

Uvedly to světové agentury s odvoláním na mluvčího brazilského letectva Jorge Amarala. První nalezené oběti jsou  muži zatím blíže neujasněné národnosti.

Mezi vylovenými věcmi byla sedačka se sériovým číslem 237011038331-0,

kyslíkové masky, batoh nebo kufr s palubním lístkem.

Společnost Air France již potvrdila, že sériové číslo sedačky i číslo palubního lístku odpovídají letu číslo 447.

01,06,2009

Airbus A330 letecké společnosti Air France letící z Rio de Janeira do Paříže s 216 cestujícími zmizel z radarů. Panují obavy, že havaroval, protože na letišti Charlese de Gaulla nepřistál v plánovanou dobu. Uvedla to CNN.

"Velmi se obáváme," řekl Sky News představitel Air France. "Stroj zmizel z obrazovek před několika hodinami. Může to byl problém s vysílačem, ale tato závada je u tohoto typu letadla velmi vzácná. Stroj nepřistál v době, kdy měl,"dodal.

Stroj měl podle plánu přistát v 11:10 v Paříži. 

Kontakt se strojem byl přerušen v sedm hodin našeho času ještě v době, kdy letěl nad Brazílií. Zmizel i z obrazovek radarů. Let z Ria do Paříže trvá 11 hodin.

Kontakt se strojem byl přerušen po necelých čtyřech hodinách letu. Stroj se ztratil z radarů okolo 3:20 SELČ ráno, podle agentury Reuters ale ve 4:14 ještě piloti informovali o elektrickém zkratu, který nastal po silné turbulenci.

Představitelé francouzské letecké společnosti mají velké obavy o osud 216 cestujících a 12členné posádky.

Do pátrání bylo naszeno brazilské letectvo, zatím bezvýsledně. 

 převzato z novinky.cz