Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osm obětí po srážce letadla s vrtulníkem v Rakousku

5. 3. 2007

Srážku letadla s vrtulníkem nepřežilo 8 lidí


Obrazek


Osm lidí dnes zahynulo při srážce malého letadla Katana s vrtulníkem typu Super Puma poblíž města Zell am See v centrální části Rakouska. Neštěstí se stalo krátce před jedenáctou hodinou. Lidé na nedaleké lyžařské sjezdovce, kteří srážku zpozorovali, zavolali záchranáře.

V letadle, které startovalo z letiště v Zell am See byl pouze pilot a v helikoptéře bylo celkem sedm lidí. Krátce po startu se však latoun srazil s vrtulníkem , který mu zkřížil cestu od severu. Poškozené stroje spadly do nepřístupného zalesněného terénu.

Vrtulník, který patřil švýcarské přepravní firmě Helog vezl 1,8 tuny vážící součástku do vodní elektrárny. Po vyložení součástky měl vrtulník mezipřistání u horní stanice vleku sjezdovky, kde naložil několik lidí na cestu do sousedního Bavorska. Krátce po startu se ale srazil s letounem startujícím z nedalekého letiště.

Letoun Katana dostal řádné povolení ke startu, pilot vrtulníku údajně také dispečinku ohlásil přelet prostoru. Bližší příčiny neštěstí zatím nejsou známy.