Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ruský letoun havaroval při mezipřistání

17. 3. 2007
12:30
Ruský letoun havaroval při mezipřistání

Samara (Rusko) - Sedm lidí dnes zahynulo a asi padesát dalších utrpělo zranění při nezdařeném přistání letadla Tu-134 v ruském městě Samara. Informovala o tom agentura ITAR-TASS s odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Příčina neštěstí zatím není známa, mohla jí být technická závada podvozku, ale i mlha.

Obrazek


"Letadlo tvrdě přistálo. Následkem toho byl poškozen jeho trup. Sedm lidí zemřelo a asi padesátka dalších utrpěla různě závažná poranění," uvedl mluvčí ministerstva Viktor Belcov.

Ruská televizní stanice NTV s odvoláním na místní úřady sdělila, že letadlo ruské společnosti UTair dosedlo na trup poté, co se nevysunul přistávací podvozek. Další mluvčí ministerstva pro mimořádné situace Irina Andrianová ale nevyloučila, že havárii mohlo zavinit špatné počasí. "Letadlo přistávalo za silné mlhy. Stroj zavadil levým křídlem o přistávací dráhu a následně byl poškozen trup," prohlásila.

Podle agentury ITAR-TASS bylo deset zraněných převezeno do nemocnice v Samaře, z toho šest je ve vážném stavu. Další utrpěli lehká poranění a byli ošetřeni v prostorách letiště.

V letadle se v době nehody v 09:44 moskevského času (07:44 SEČ) nacházelo 57 lidí: 50 pasažérů a sedm členů posádky, uvedla dále Andrianová. Původní zprávy ministerstva hovořily o 63 osobách na palubě.

Stroj směřoval ze sibiřského města Surgut, nacházejícího se zhruba 2200 kilometrů východně od Moskvy, do Bělgorodu. V Samaře, ležící asi 900 kilometrů jihovýchodně od Moskvy, mělo letadlo plánované mezipřistání.

zdroj:novinky