Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technická závada vrátila Airbus ČSA mířící do Mexika zpět do Ruzyně

19. 4. 2009
Technická závada vrátila Airbus  ČSA mířící do Mexika zpět do Ruzyně

Obrazek


Kapitán letadla ČSA  se pro návrat na ruzyňské letiště rozhodl z bezpečnostních důvodů, kdy palubní přístroj indikace množství paliva nevykazoval standardní parametry.


Airbus Českých aerolinií (ČSA) do mexického Cancúnu se v sobotu odpoledne musel vrátit na pražské ruzyňské letiště. Na palubě letadla bylo 193 pasažérů. Ranní charterový let OK 6014 z Prahy do mexického Cancunu se podle mluvčí ČSA Daniely Hupákové po zhruba hodině vrátil zpět do Prahy.

"Kapitán se tak rozhodl z bezpečnostních důvodů, kdy palubní přístroj indikace množství paliva nevykazoval standardní parametry. Posádka jednala v souladu s přísnými bezpečnostními předpisy. Při sebemenší odchylce přístrojů či nestandardním chování letadla je nutné stroj odborně prohlédnout, nelze riskovat případné budoucí komplikace během letu přes Atlantik," uvedla mluvčí ČSA Dana Hupáková.

Obrazek

 Cestujícím v Praze byla podle mluvčí ČSA poskytnuta poukázka na občerstvení, poté i ubytování v hotelu, ostatním klientům, kteří se nacházejí v mexickém letovisku, bude zatím prodloužen pobyt v hotelu.

Airbus odletěl dnes kolem deváté hodiny do Cancúnuv.

převzato z ihned.cz