Jdi na obsah Jdi na menu
 


Travel Service kupuje první dálkové letadlo

28. 3. 2007
Travel Service kupuje první dálkové letadlo

Obrazek

Lidé létající na exotickou dovolenou s cestovní kanceláří, která pro dopravu svých klientů využívá letadla Travel Service, čeká rychlejší a přímější cestování. Travel Service se totiž rozhodl nakoupit první dálkové letadlo.

Nový letoun by měl umožnit například let do Thajska bez mezipřistání. To až dosud letouny této společnosti nedovolují.

"Letecká společnost Travel Service podepsala kontrakt s americkým výrobcem letadel společností Boeing na nákup letounu Boeingu 787-8 Dreamliner," uvedla v tiskové zprávě mluvčí Vlaďka Dufková. Letoun má hodnotu 153 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 3,3 miliardy korun.

Obrazek

 

O dreamliner, který se ještě sériově nevyrábí, je velký zájem, Boeing má již přes 400 objednávek. Travel Service by ho proto měl dostat až v roce 2013. Už letos přibude ve flotile Travel Service další Boeing 737-800, přespřístí rok další dva ještě mírně větší. Dreamliner má být dosud nejúspornějším letadlem v historii letectví, řada částí je z lehkých kompozitních materiálů.

V Česku není žádné skutečně dálkové letadlo. Airbusy 310 patřící ČSA byly navrženy jako střednětraťové, ale jsou schopné doletět až do USA.

zdroj:ekonomika.idnes


 Při letu například do Thajska již nebude mezipřistání.Stačí pořádně natankovat!!

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

je to super !!!!!!!

martin,21. 4. 2007 11:12

je to hustý ! hrozně rád lítam s travlem ! letos s váma poletíme dvakrát !!!!!