Jdi na obsah Jdi na menu
 


Travolta - Vila jako letiště

20. 3. 2007
Travolta: Vila jako soukromé letiště

Obrazek


”Když jsem byl malý, představoval jsem si, že na konci století bude mít každý své letadlo za humny. Jsem šťastný, že se mi to splnilo,” říká hollywoodská star JOHN TRAVOLTA. Jeho vila na Floridě vypadá jako řídicí věž na letišti. Vede k ní dvouapůlkilometrová přistávací dráha a místo limuzíny stojí pod přístřeškem u vchody malý boeing v salonní úpravě pro deset osob. Místo cedulí NEVSTUPOVAT, CELNÍ PROSTOR! je kolem oploceného areálu rozvěšeno POZOR, SOUKROMÝ POZEMEK. Ano, vše uvnitř patří Travoltovi. Včetně dvou letadel...

Obrazek


Koníček za 3 miliardy
Domníváte se, že proslulý tanečník, který zbohatl před kamerou, je jen vytahovačný snob? Kdepak! Travolta totiž nejenže je všestranný herec, navíc i všestranný pilot s více než 5000 absolvovanými pilotními hodinami. Vlastní licence na osm různých typů letadel a cestuje kolem světa za kniplem svého vlastního linkového letadla. “John je nejcitlivější a nejromantičtější muž na světě. Dvě věci pro něj znamenají dokonce víc než vlastní život – rodina a létání. Doufám, že v tomto pořadí,” směje se jeho manželka, také herečka KELLY PRESTON.

Obrazek


Každé z jeho letadel stálo zhruba miliardu korun. Na to poslední padla obětí prázdninová vila na Havaji. Kelly ji tolik milovala. Ale zatnula zuby. Dokonce přikývla i na Johnovo neuvěřitelné přání. Aby se syn, dnes čtrnáctiletý, jmenoval Tryskáč (Jet). Jedno z letadel pak Travolta na oplátku nazval po všech třech dětech – Jett Clipper Ella. Za provoz letounů včetně nákladů na posádku herec ročně utratí kolem 50 milionů Kč. “Fascinuje ho všechno, co má co do činění s realistickým letectvím. Takový musel mít i dům. Takový musí chodit i sám ve volném čase,” ukazuje Kelly vstupní halu jejich domu, kterou navrhoval sám John, a také Travoltův šatník, kde nechybí letecké uniformy. Filmová hvězda je v lásce k letadlům tak precizní, že i měřit čas si musí náramkovými hodinkami Breitling – značky, která je se vzdušnými krasavci spojena jako snad žádná jiná..


Obrazekzdroj:topzena

Létáním je už postižena celá rodina.John velmi rád nosí letecké hodinky,kdežto jeho žena Kelly zase prstýnky!

Obrazek