Jdi na obsah Jdi na menu
 


U Třeštice nouzově přistál vrtulník

5. 5. 2010

 

Třeštice (Jihlavsko) - Posádka jednoho z vrtulníků Mi-24, který se účastní česko-britského vojenského cvičení Létající nosorožec (Flying Rhino) 2010, byl včera kolem 18:00 nucen nouzově přistát poblíž Třeštice na Jihlavsku. Důvodem přistání, které skončilo bez zranění, byla technická závada. ČTK to řekla mluvčí cvičení Sabina Introvičová.

Obrazek

"Vrtulník odstartoval z Náměště směrem na Jihlavu a protože nemohl pokračovat v letu, nouzově přistál," uvedla mluvčí. Na místo se dostavili technici, kteří podle Introvičové rozhodnou, zda vrtulník bude moci odletět, nebo bude odvezen po zemi.

Cílem cvičení, kterého se zúčastní i ozbrojené síly Slovenska, Litvy, Dánska a USA, je výcvik předsunutých leteckých návodčích. Jejich úkolem je navádění letounů na pozemní cíle. Vojáci budou také secvičovat koordinaci vedení ostrých střeleb letectva a dělostřelectva.

Cvičení, jehož se účastní celkem 3000 osob, z toho 2000 ze zahraničí, se koná do 21. května na základně u Náměště nad Oslavou a ve vojenských výcvikových prostorech Brdy a Libavá. Letouny kromě kraje Vysočina využívají také vzdušný prostor Olomouckého, Pardubického, Jihomoravského, Moravskoslezského, Plzeňského a Středočeského kraje.

převzato zčeské noviny.cz