Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrtulník Sikorsky X2 -rychlost.rekord

25. 10. 2010

 

Vrtulník Sikorsky X2 posunuje rychlostní rekordy k 500 km/h

 

Rychlostí 463 km/h umí létat nový vrtulník Sikorsky X2. Původní rekord vrtulníku Westland Lynx, který v roce 1986 letěl rychlostí 400,2 km/h, překonal již v polovině léta o 10 km/h. Nyní však posunuje hranici stále dál. Zmíněnou rychlostí 463 km/hod letěl více než hodinu, po kratší časový úsek dosáhl dokonce rychlosti 481,52 km/h.                                                                                     

sikorsky_x2.jpg

Vrtulník X2 tak demonstruje novou technologii, která dvojnásobně překonává rychlosti běžných helikoptér. Pro srovnání: jeden z nejrychlejších vojenských vrtulníků, americký Apache AH-64, dosahuje rychlosti 281 km/h.

X2 využívá řadu nových technologií a aerodynamických vylepšení ve svém designu. Firma Sikorsky na tomto špičkovém stroji pracuje již 20 let a nyní její prototyp čekají ještě měsíce testování. Americké ozbrojené síly však podle pozorovatelů na nový stroj netrpělivě čekají. Podobně rychlé stroje však využije i rychlá záchranná služba.

Sikorsky X2        

Helikoptéry tradičně omezuje řada daností vyplývajících z umístění jejich pohonu. Sikorsky X2 vybavený dvojitým hlavním rotorem a směrovou vrtulí umístěnou kolmo na směr letu se mnohem lépe vyrovnává s možnou ztrátou tahu při vyšších rychlostech a manévrování.

převzato z novinky.cz            

Mistr sportu George Milius se snažil taky překonat rychlostní rekord.Když videl s jakou lehkostí se pohybuje Pepa Novák  

144279-original-7s2ck.jpg

Tak začal trénovat.A poslal nám foto ze startu.Tak Georgi jseš sice machr,ale...

 

                          

skok-do-vody.jpg

 

080428-x2mockup-02.jpg