Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bezpečnostní opatření - doplňující informace

10. 1. 2008
Text opatření bude otištěn uvnitř Pilota č.1 jak jej vydala LIS prostřednictvím AIC C 1/08 a také jej můžete stáhnout na webu LAA ČR

-LAA ČR zpracovalo osnovu školení a předalo ji ke schválení Ministerstvu Dopravy - odboru civilního letectví a současně pracuje na detailní metodice.

-V rámci možných variant školení, které vyplývají z opatření OCL MD č.1/2008 pracuje v současnosti ústředí LAA ČR na dokončování matriálu pro školení, které bude moci být provedeno i prostřednictvím e-learnigu a jeho adekvátní obdoby.

-Proškolení pilotů bude tedy moci být formou e-learnigu (elektronická forma na web stránkách), její adekvátní obdobou (předpokládá se samostatný výukový materiál v rámci bulletinu Pilot) i klasickou formou místního školení prostřednictvím lektora.

-Podle předběžné dohody s MD bude v rámci metodiky uznáváno i proškolení ve smyslu bezpečnostního opatření ÚCL č.1/2007 na základě dokladu o proškolení. (tzn. školení v současnosti začínající v některých Aeroklubech)

-Po schválení metodiky a dokončení výše zmíněného didaktického materiálu budou všichni piloti SLZ informováni v Pilotu a na webu LAA.


Jiří Koubík