Jdi na obsah Jdi na menu
 


DVD s filmem Svět na ultralehkých křídlech pokřtěno

8. 1. 2008
Je asi málo příznivců ultralehkého létání, kterým unikla informace o tom, že mistrovství světa v ultralehkém létání proběhlo v srpnu 2007 pod hlavičkou Letecké amatérské asociace v České republice – na letišti v Ústí nad Orlicí.
Těsně před Vánocemi 2007 spatřil světlo světa i film o této akci, který si dal za cíl zdokumentovat průběh této prestižní akce, ale také představit soutěžní ultralehké létání jako takové a v neposlední řadě dát velký prostor názorům pilotů samotných.
Film trvá padesát minut, na DVD je v české a anglické verzi. Český komentář namluvil Václav Žmolík. DVD je doplněno i dalšími bonusy.
Slavnostní premiéra filmu Svět na ultralehkých křídlech proběhla za účasti zástupců tvůrců, partnerů, reprezentantů ČR, novinářů a dalších vzácných hostů ve středu 14. prosince 2007 v kinosále pražského komorního kina Evald. Mezi hosty nechyběl prezident LAA ČR Jan Brskovský, mistr světa pro rok 2007 Jan Lukeš, čelní představitel Klubu leteckých novinářů František Kučera a mnoho dalších.
Po promítnutí dílka zakončeného potleskem diváků, který byl balzámem na duše a pocuchané nervy všech přítomných tvůrců, následoval krátká diskuse diváků s tvůrci. Po ní byl připraven přípitek a slavnostní křest DVD, kterého se ujal prezident LAA ČR Jan Brskovský. Ten poděkoval tvůrcům za to, že se jim podařilo film uvést do života a filmu popřál co nejvíce spokojených diváků. Poté Jan Brskovský pokřtil jeden exemplář DVD notnou dávkou šampaňského.
O tom, zda se film objeví i v některé z televizí, probíhají jednání. DVD s filmem Svět na ultralehkých křídlech bylo rozdistribuováno všem členům Svazu ultralehkého létání LAA ČR s časopisem Pilot 12/2007.

Další zájemci si jej mají možnost do vyprodání zásob na dobírku objednat za 300 Kč (včetně poštovného, balného a dobírkového) na adrese redakce Pilota e-mailem (redakce@laacr.cz) nebo poštou (Pilot LAA ČR, Ke Kablu 289, 102 00 Praha 10).

Svět na ultralehkých křídlech
Scénář a produkce: Miroslav Oros
Kamera a střih: Michael Johanides
50 minut, DVD 5, stereo
© No Prague Films, 2007