Jdi na obsah Jdi na menu
 


Generální tajemník FAI Max Bishop navštívil MS v ultralehkém létání

26. 8. 2007
Zahájení 11.mistrovství světa v ultralehkém létání v Ústí nad Orlicí se zúčastnil i generální tajemník FAI Max Bishop. Jeho osobní přítomnost ukázala, že FAI přikládá pořádání MS značnou váhu.Ve svém krátkém proslovu ocenil generální tajemník práci všech organizátorů a popřál mistrovství hodně zdaru.
Měl jsem tu čest po dva dny dělat Maxu Bishopovi společnost a mohu Vám říct že je to velmi příjemný muž, který se živě zajímal jak o sportovní dění, tak i o perspektivy a problémy rozvoje evropské "LSA" kategorie.
V neděli se zájmem sledoval start do soutěžních etap a dokonce společně s Janem Bémem zaletěl do Jehnědí, kde sledoval mezipřistání závodníků mezi 2. a 3. etapou. Rozhovor s Maxem Bishopem naleznete zde

Následující fotografie přibližují jeho návštěvu.
L-200 Morava Global Assitance na stojánce terminálu Jih

Max Bishop během letu do Ústí neodolal a na chvíli si vyzkoušel řízení Moravy

Max Bishop a Ing. Petr Bold po přistání v Ústí nad Orlicí

Vladimír Šilhan a Max Bishop při diskusi

Max Bishop a prezident LAA Jan Brskovský

Max Bishop se živě zajímal o závodní stroje - zde s Hi-Maxem Petra Koláře

..a zde s Petrem Chvojkou a Michalem Seifertem

Max Bishop s Janem Bémem v jeho Condoru před vzletem do JehnědíZávěrem bych chtěl jménem LAA poděkovat Ing. Petru Boldovi, generálnímu řediteli Global Assistance, který zajistil naprosto bezproblémový přelet v L-200 Morava z Prahy Ruzyně do Ústí nad Orlicí. Vzhledem k času příletu letadla se kterým Max Bishop do Prahy přiletěl to byla jediná možnost, jak stihnout zahájení MS. Ještě jednou moc děkujeme!