Jdi na obsah Jdi na menu
 


Guvernér Georgie vyzkoušel české LSA!

27. 6. 2007
V rámci své návštěvy České republiky si v pondělí 25.6.2007 vyzkoušel guvernér amerického státu Georgia pan Sonny Perdue české LSA letadla Sportstar a Rapid.
Stát Georgia


Předvedení letadel pomáhalo Ministerstvu průmyslu a obchodu zajistit LAA. Byli osloveni všichni výrobci LSA a z nich tuto možnost předvést své výrobky využily podniky Evektor-Aerotechnik a Jihlavan Airplanes. Předvední proběhlo na letišti Letňany a pan Guvernér, který je sám aktivním pilotem, si vyzkoušel obě letadla. Poté co si guvernér prohlédl katalog Czech Aviation, který nedávno LAA s podporou MPO vydala jsem jej provedl hangárem Aeroklubu Letňany, který ukazoval průřez historií čs. sportovního letectví. Pan Guvernér byl překvapen rozsahem a úrovní tohoto oboru v České republice.
Guvernér Sonny Perdue s Radkem Škvařilem v Sportstaru


V jeho doprovodu byli i dva další aktivní piloti pan KennethC.Stewart a Eric Johnson, kteří neodolali nabídce k seznamovacímu letu.
Kenneth C. Stewart a Josef Měrtl v Rapidu

Miloš Sklenka, guvernér Sonny Perdue a Václav Malý

Společná fotografie na závěr


Závěrem bych chtěl poděkovat Miloši Sklenkovi z MPO za zviditelňování českého leteckého průmyslu, AK Letňany za vstřícné jednání a především Evektor-Aerotechniku a Jihlavan Airplanes za dobrou reprezentaci jejich výrobků a tím zprostředkovaně i LAA.