Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letečtí sportovci roku 2006

14. 3. 2007
Příznivci sportovního letectví se sešli v Mladé Boleslavi (Muzeum Škoda Auto a.s.), aby ocenili nejlepší letce za rok 2006. Tradiční akci pořádaly - Letecká amatérská asociace České republiky, Aeroklub České republiky a Klub leteckých novinářů v součinnosti s Podvýborem pro letectví a kosmonautiku Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Během dvouhodinového programu, kterým přítomné provedl moderátor Vladimír Kroc, byli postupně vyhodnoceni nejlepší sportovci v kategoriích letecká navigace, parašutismus, letecká akrobacie, akrobacie na kluzácích, plachtění, závěsné létání, paragliding, ultralehké létání a motorový paragliding.

Nejlepšími sportovci byli v závěru vyhlášeni plachtař Petr Krejčiřík a paraglidista Tomáš Brauner, který si sice pohár nepřevzal osobně, ale rovnou ze sálu mladoboleslavského muzea Škody Auto a.s. mu byl doručen na letiště v Praze Ruzyni, kde těsně po skončení slavnostního odpoledne přistálo letadlo s paraglidingovým týmem České republiky, který získal v pátek 9. 3. 2007 v australské Manille titul mistrů světa.

Mimo sportovců byly během akce oceněny i osobnosti a organizace českého sportovního letectví, jejichž činy v uplynulém roce vynikly - Klub Heritage Flying of Legends, Jan Brskovský, Jiří Kobrle, Vladimír Labuda a Jiří Kubík.

Nejlepší v jednotlivých vyhlášených kategoriích

Aeroklub ČR

Navigační soutěže - David Černý, Jiří a Michal Filipovi
Parašutismus - Jiří Gečnuk
Letecká akrobacie - Martin Šonka
Akrobacie na kluzácích - Přemysl Vávra
Plachtění - Petr Krejčiřík

LAA ČR

Závěsné létání - Dan Vyhnalík
Paragliding - Tomáš Brauner
Ultralehké létání - Petr Kolář, Petr a Pavel Kapusníkovi
Motorový paragliding - František Salava