Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světové letecké hry 2009 budou v Itálii

25. 6. 2007
World Air Games 2009 (Světové letecké hry) se uskuteční v Turíně v Itálii. Rozhodlo se o tom 1. června 2007 ve Švýcarském Lausanne a šťastní pořadatelé se to dověděli v Olympisjkém muzeu z úst prezidenta FAI, Pierre Portmanna.
Prezentace, které měly přesvědčit výběrovou komisi FAI, přednesly ve Švýcarsku tři země, které se dostaly do finále – Rusko (Moskva), Dánsko (Odense) a Itálie (Turín).
Výběr italského Turínu komentoval prezident FAI takto: „Výběr organizátora WAG 2007 byl velice těžký, protože všichni finalisté nabídli vynikající podmínky a prezentace jejich představy o hrách byly excelentní. Všem kandidátům je třeba poděkovat, stejně jako jejich národním leteckým organizacím a vládám, které ve všech třech případech deklarovaly svou podporu hrám. Věříme, že Itálie je dobrá volba, a doufáme, že ti, kteří dnes neuspěli, na letecký sport nezanevřou. Rusko ani Dánsko nebereme jako poražené a doufáme, že pokusí se o pořadatelství třeba hned následujících her.“
Angelo Moriondo, zástupce vítězného Turína byl nadšen: „Jsme všichni šťastni a poctěni pověřením uspořádat WAG 2007. Věříme, že s využitím zkušeností předchozích organizátorů dokážeme uspořádat letecké hry, které letecký sport posunou opět o něco dál. Zveme všechny příznivce leteckého sportu, aby v roce 2009 vytvořili v Turíně jednu velkou leteckou rodinu.“
Světové letecké hry se uskuteční od 7. do 13. června 2009. WAG je největším a nejvýznamnějším shromážděním příznivců leteckých sportů, při kterém se během jediného týdne utkají nejlepší letečtí sportovci v deseti různých leteckých sportech.
Dá se očekávat, že „letecká olympiáda“, kterou Světové letecké hry bezpochyby jsou, přitáhne pozornost velkého množství diváků. Zárukou kvalitní organizace by mělo být i to, že organizaci WAG 2009 si vzal za své tým, který se v roce 2006 úspěšně zhostil uspořádání Zimních olympijských her, které proběhly také v Turíně.