Jdi na obsah Jdi na menu
 


Základní teoretická příprava žáků UL v Letňanech

8. 1. 2008
Tuto zimu opět organizujeme na letišti v Praze-Letňanech základní teoretické školení pro adepty létání na UL, a to v těchto termínech (vždy od 8.00 do cca 16.00):

Ne 6. 1. Aerodynamika a mechanika letu
Ne 13. 1. Provozní postupy a pravidla létání
Ne 3. 2. Stavba a konstrukce UL
Ne 10. 2. Letecká navigace
Ne 17. 2. Letecká meteorologie
Ne 24. 2. Motory, vrtule, přístroje
Ne 2. 3. Opakování, přezkoušení, potvrzení

Rozsah školení je dle výcvikových osnov UL-3 (dle této osnovy je „teorie“ nezbytnou první částí výcviku před praktickým létáním). Na školení je zapotřebí pouze otevřená hlava a psací potřeby s poznámkovým sešitem – pro zájemce zajistíme dostupné učebnice a předpisy řady UL. Na závěr obdrží absolvent do Osobního listu potvrzení o školení (dosud bylo vždy akceptováno i v jiných střediscích výcviku). V místě je možnost občerstvení, nocleh omezeně – nutno dohodnout předem.
Cena za celý kurs byla aeroklubem stanovena na 1950 Kč.
Zájemci se mohou do konce roku přihlásit na tel. 777 707 264, nebo na e-mail: chvojka@laacr.cz.

Těšíme se na vaši účast. Zimu je třeba využít – léto je od slova "létat" a na výuku teorie pak už není moc času.

Pro vaši informaci: v aeroklubu o víkendech již od počátku října běží základní školení začínajících plachtařů a motorářů. Kdo by chtěl, může se po předchozí domluvě (a dle kapacity učebny) zúčastnit předmětu, který ho zajímá. Rovněž je možné se přihlásit na školení k získání "Omezeného vysvědčení radiotelefonisty" (včetně zkoušky), které v zimní sezóně probíhá. Podrobný přehled o školeních je také na www.akletnany.cz.
V případě zájmu se informujte u ředitelky aeroklubu Moniky Bezděkové na tel.: 724 852 255, nebo na e-mail: monika.bezdekova@akletnany.cz.


Petr Chvojka