Jdi na obsah Jdi na menu
 


Známe mistry ČR v UL létání pro rok 2007

25. 6. 2007
Mistry České republiky v ultralehkém létání pro rok 2007 jsou Petr Chvojka a Michal Seifert v kategorii dvoumístných letounů a Lukáš Hynek v kategorii jednomístných letounů. Rozhodlo o tom osm kol, která se ulétla od pátku 22. do neděle 24. června 2007 na mistrovství České republiky v Ústí nad Orlicí. Pořadatelem mistrovství byl svaz UL létání LAA ČR, ve spolupráci s Aeroklubem Ústí nad Orlicí.

V Ústí nad Orlicí se sešlo celkem 16 posádek ultralehkých strojů. Čtyři navigační a čtyři technické disciplíny nakonec nejlépe zvládli v kategorii jednomístných ultralehkých letounů Petr Chvojka a Michal Seifert se strojem IXESS 15, druzí skončili Ondřej Šilhan s Anetou Flanderovou na letounu Allegro 2007 a bronzovou příčku obsadili Jiří Zítka s navigátorkou Zdenkou Rolníkovou na Aerosu.

V jednosedadlovkách jednoznačně dominoval Lukáš Hynek na stroji Fiti 1 / XP12. Stříbrnou příčku po počátečních technických problémech vybojoval Pavel Černý (Fiti 1 / XP11) a bronz vybojoval s úsměvem na tváři nováček soutěží v ultralehkém létání Jan Dolejš, který létal na Sluce. Kompletní výsledky naleznete na stránkách www.wmc2007.info v sekci Konečné výsledky.

Mistrovství České republiky rozhodlo o sestavě reprezentačního týmu České republiky pro mistrovství světa 2007, které se uskuteční od 18. do 25. srpna taktéž v Ústí nad Orlicí.

Reprezentace ČR pro WMC 2007:

Kategorie RAL 1
Jan Lukeš
Petr Kolář
Jan Dolejš

Kategorie RAL 2
Ondřej Šilhan / Aneta Flanderová
Ivo Lengál / Metoděj Lengál
Juraj Čekan / Lukáš Dolinský
Pavel Kapusník / Petr Kapusník
Jiří Hlom / Ondřej Pokorný
Jan Lorenc / ?

Kategorie RWL 1
Ota Hynek
Pavel Černý
Lukáš Hynek

Kategorie RWL 2
Petr Chvojka / Michal Seifert
Jiří Zítka / Zdenka Rolníková
Jan Hájek / Michaela Spurná

Domácí šampionát byl zároveň tréninkem a zkouškou organizačního týmu mistrovství světa. Počáteční problémy, které plynuly zejména z nesehranosti týmu, jehož většina členů se zde viděla poprvé, se podařilo během prvního dne soutěže překonat a další dny fungovala organizace poměrně hladce. Svědčí o tom například fakt, že výsledky poslední disciplíny byly zveřejněny necelou půlhodinku po přistání posledního soutěžícího, na webu byly vyvěšeny o další čtvrthodinku později.

Letiště v Ústí nad Orlicí samozřejmě ještě během necelých dvou měsíců, které zbývají do začátku mistrovství světa, dozná mnohých změn. Bude vybudován kemp pro soutěžící s nezbytným sociálním zázemím, v jednom z hangárů bude zřízena restaurace, celý areál letiště pokryje signál rychlého WiFi internetu, rozhodčím i novináři budou mít pro svou práci vyhrazen speciální prostor s instalovanými buňkami, k dispozici budou mít i více zasíťované počítačové techniky.

Soutěžící, kterých by se do Ústí nad Orlicí mělo sjet na sto posádek, i organizátory, kterých bude více než šedesát, čekají od 18. do 25. srpna v Ústí nad Orlicí perné chvilky. Již teď se na ně ale všichni těší a věří, že obstojí jak po sportovní, tak po organizační stránce.

Svou pernou chvilku si ale v Ústí nad Orlicí zažil na závěr mistrovství ČR ředitel soutěže Jiří Prokop, když mu soutěžící po slavnostním ukončení soutěže dopřáli za velice těžké tratě, které jim připravoval, osvěžující koupel v letištním bazénu.

Poděkování patří všem soutěžícím, organizátorům, městu Ústí nad Orlicí a v neposlední řadě personálu letištního baru a kuchyně za dokonalou péči, kterou všem zúčastněným poskytl.

Nashledanou v srpnu v Ústí nad Orlic